Fantastyczny duet

W tej historii jest wszystko, co dzieciaki lubią. Ciekawa opowieść, dramatyczne zwroty akcji, wspaniałe rysunki, znakomita animacja. I dwójka nastoletnich bohaterów, na pozór zwyczajnych. Ale kryjących w sobie wielką moc, pozwalającą im chronić świat przed złem. Są głównymi postaciami popularnego serialu animowanego Miraculum. Biedronka i Czarny Kot, ale ich przygody znajdziemy także w licznych komiksach i całej serii książek.

Przebojowa animacja

Serial o Biedronce i Czarnym Kocie to produkcja japońsko-francusko-koreańska. Miał premierę w 2015 r. i przebojem podbił serca młodych widzów. Doczekał się już trzech sezonów i emitowany jest w 130 krajach świata! W 2018 r. wygrał plebiscyt Teen Choice Awards, w którym nastoletni widzowie uznali go za najpopularniejszy serial animowany.

Skąd ten fenomen i rekordy popularności? Być może stąd, że dobór i konstrukcja bohaterów idą tutaj w poprzek tradycyjnym schematom. W kulturze masowej pełno jest supermanów i spidermanów, czyli mocnych mężczyzn i chłopców potrafiących radzić sobie w pojedynkę z całym złem tego świata. A takich kobiet prawie nie ma. Natomiast w tej historii superbohaterką jest dziewczyna. Biedronka to prawdziwa „girl power”, broniąca mieszkańców Paryża przed wyjątkowo paskudnym schwarccharakterem nazywanym Władcą Ciem. Ma ona co prawda chłopięcego towarzysza – Czarnego Kota – ale to Biedronka jest w tej bajce postacią, z którą najłatwiej identyfikować się widzowi. Zwłaszcza dziewczyny patrzą z sympatią na dzielną Biedronkę, która jasno pokazuje, że choć ma niewiele lat, to potrafi doskonale o siebie zadbać, a także stawić czoło silniejszym.

Ta dwójka da się lubić

A jakie przygody przeżyjemy towarzysząc bajkowej dwójce? Przede wszystkim poznajemy ich podwójne wcielenia. Bo przebojowa Biedronka to na co dzień zwykła uczennica liceum – spokojna i nieśmiała Marinette. Z kolei Czarny Kot to jej kolega z klasy, przystojny Adrien, do którego Marinette po cichu wzdycha. On jednak nie zwraca na nią większej uwagi, uznając za nieciekawą.

Zupełnie zmienia się to w ich drugim życiu. Bo oboje są właścicielami Miraculum, magicznej biżuterii, która daje im niezwykłą siłę i zmienia w superbohaterów. Marinette staje się żywiołową, dynamiczną Biedronką, zaś Adrien dzielnym Czarnym Kotem. Razem próbują powstrzymać Władcę Ciem, pustoszącego miasto i zmieniającego ludzi w groźnych złoczyńców. Co ważne, dwójka naszych młodych bohaterów nie ma pojęcia, kim jest drugie z nich, gdy zrzuci strój superherosa. Adrien nigdy by się nie domyślił, że kostium Biedronki ukrywa jego szkolną koleżankę. A Biedronka mu imponuje i bardzo się podoba… Jak to się wszystko rozwinie? Co spotka niezwykły duet? I czy w końcu poznają prawdę o sobie? Warto sprawdzić!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *