My Little Pony – seria książek o przyjaznych kucykach

Popularny serial animowany „My Little Pony: Przyjaźń to Magia”, emitowany jest w Polsce od października 2011 roku. Na podstawie serialu w Stanach Zjednoczonych powstała i dalej powstaje, wraz z rozwojem filmowej opowieści, seria książek o kucykach, które również sukcesywnie pojawiają się na polskim rynku. W Polsce publikowane są one przez wydawnictwo Egmont.

Dla fanów serialu i nie tylko

Książkowe opowieści bazują częściowo na historiach z serialu, dlatego dzieci, które oglądają serię, odnajdą w książeczkach coś znajomego. Jednak sposób opowiedzenia historii jest na tyle odmienny od opowieści ekranowej, że z pewnością dla młodych czytelników będzie to bardzo interesujące.

Książeczki zawierają także dodatkowe opowieści lub rozszerzenia historii pokazanych na ekranie, jak zdarzenia poprzedzające daną przygodę lub następujące po zakończeniu odcinka. Dla fanów serialu to nie lada gratka, a dla wszystkich młodych czytelników ułatwienie zrozumienia opowieści przedstawionej w książce .

Historie z serii przedstawione są w sposób łatwy do zrozumienia nawet przez najmłodsze dzieci, dlatego już 3-4 latki mogą z pomocą rodziców zacząć z nimi swoją przygodę z „poważniejszą”, nie obrazkową książką. Starsze dzieci z powodzeniem mogą z pomocą serii kontynuować swoją naukę czytania.

Jedna historia – jeden główny bohater

Podstawowa seria książek to sześć historii, każda dotycząca przygód jednej z sześciu przyjaciółek – kucyków, będących głównymi bohaterkami serialu: Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Rarity, Fluttershy i Applejack. W książeczce o danym kucyku pojawiają się też inne postacie, jednak opowieść dotyczy głównie tytułowej bohaterki. Ponieważ każdy z kucyków ma inny charakter, historyjki dotyczące ich są bardzo różne i dzieci mogą wybrać swoje ulubione postacie i ich przygody.

Seria nie ogranicza się tylko do głównych bohaterów, powstały również książeczki o postaciach pojawiających się na ekranie rzadziej. Cztery książeczki tworzące kolejną część serii, dotyczą księżniczek z krainy kucyków Equestrii: księżniczki Celestii, jej siostry – księżniczki Luny, księżniczki Cadance oraz ponownie Twilight Sparkle, już jako czwartej, najnowszej księżniczki w świecie kucyków.

W sprzedaży są także książki dotyczące postaci pobocznych, występujących tylko w kilku odcinkach serialu, jak przezabawny i nieco złośliwy Discord, zarozumiała czarodziejka Trixie, czy tajne agentki Lyra i Bon Bon, a także pojawiających się w późniejszych seriach, jak Dzielna Do i Starlight Glimmer.

Najnowsze książeczki, ‘My Little Pony. The Movie’, bazują z kolei na pierwszym filmie pełnometrażowym.

Mała książeczka, dużo zabawy

Książki z serii My Little Pony to nie tylko ciekawe historie, ale również dodatkowa rozrywka dla dziecka w kompaktowej formie. Na początku każdego rozdziału znajduje się inny obrazek bohatera danej historii, który dziecko może pokolorować. Na końcu książek mieszczą się zagadki i zadania – wykreślanki, rebusy, ćwiczenie pisania. Jednocześnie wymiary książek są mniejsze niż zeszytu szkolnego, przy dość długich, liczących ponad sto stron historiach, dlatego to idealna pozycja do zabrania w podróż.

Każda książeczka ma kolorową, zachęcającą do czytania okładkę. Niektóre książki, jak część serii o sześciu głównych bohaterkach, sprzedawane są zarówno oddzielnie jak i w postaci całej kolekcji, zapakowanej w ładne, sztywne pudełko, dzięki czemu kolekcja wygląda estetycznie na półce i nadaje się na prezent.

Dzięki dużej różnorodności książek, oraz powstawaniu na bieżąco kolejnych opowiadań, seria My Little Pony to gwarancja dobrej zabawy dla dziecka przez długi czas.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *